تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
مراغه - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه با اشاره به آغاز اجرای طرح نشاط معنوی در اماکن مقدس این شهرستان در ایام تعطیلات تابستانی گفت: این طرح برای غنی سازی اوقات فراغت یک هزار و 400 جوان و نوجوان در این شهرستان برگزار می شود.
دوشنبه 23 مرداد 1396    
بازدید: 185
حجت الاسلام فریدون مطهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح تابستانی فرهنگی و معنوی در راستای معنویت بخشی و غنی سازی اوقات فراغت اقشار آینده ساز جامعه با محوریت تربیت حافظان قرآنی از 17 تیرماه امسال درآستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان آغاز شده و تا 27 مردادماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه که تقویت باورهای دینی و معنوی و نیز ترویج فرهنگ اسلامی در بین جوانان و نوجوانان از اهداف اجرای این طرح است ادامه داد: در این طرح فرهنگی، 900 پسر و 500 دختر جوان و نوجوان شرکت کرده اند.
وی اضافه کرد: اجرای برنامه های آموزشی، تفریحی، فرهنگی و قرآنی از مهم ترین رویکردهای اجرایی این طرح بوده که برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در بخش دختران و پسران اجرا می شود.
وی گفت: تبیین و ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی و نیز آموزه های تربیتی در قالب برنامه های متنوع بیان سیره زندگانی ائمه معصومین (ع)، آموزش احکام، تفسیر، مفاهیم قرآنی و موضوعات هنری برای شرکت کنندگان رایه می شود.
وی افزود: برگزاری اردوهای فرهنگی، زیارتی و سیاحتی و نیز حضور در برنامه های معنوی و کتابخوانی از جمله برنامه های پیش بینی شده در قالب طرح نشاط معنوی برای جوانان و نوجوانان است.
وی با بیان اینکه این طرح در 6 مرکز به صورت مستمر در طول تابستان اجرا می شود اضافه کرد: طرح نشاط معنوی در محل آستان مقدس امامزادگان سید محمد (ع) و سید ابراهیم (ع)، جامعه القرآن کریم، موسسه قرآنی اباصالح امیرکبیر، موسسه فرهنگی و تربیتی اباصالح و موسسه محدثه النبی این شهرستان اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، طرح نشاط معنوی همزمان با سراسر کشور در فصل تابستان به منظور پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.