تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
رییس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه از اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه این شهرستان خبرداد و گفت: این طرح معنوی و فرهنگی در آستان امامزادگان مراغه در ایام تعطیلات نوروزی برای زائران این اماکن مقدس و میهمانان نوروزی از سراسر کشور اجرا می شود.
یک شنبه 5 فروردین 1397    
بازدید: 181
حجت الاسلام فریدون مطهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری آیین های ویژه حلول سال جدید و عید نوروز و نیز برنامه های فرهنگی و معنوی در قالب این طرح معنوی اجرا می شود.
وی ادامه داد: طرح آرامش بهاری از امروز تا 15 فروردین 97 در سه آستان متبرکه امامزادگان سید محمد (ع)، سید ابراهیم (ع) و نیز بقعه متبرکه شهیدین اجرا می شود.
وی اضافه کرد: این طرح معنوی سراسری در راستای برگزاری آیین های اصیل اسلامی و قرآنی و در آستانه سال جدید در این بقاع متبرکه اجرا خواهد شد.
وی گفت: اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو با حضور روحانیون، مسئولان شهرستانی، اقشار مختلف مردم و زائران نوروزی با قرائت ادعیه و قرآن توسط قاریان برجسته ملی و بین المللی از جمله بخش های مختلف این طرح بزرگ معنوی در اماکن متبرکه است.
وی افزود: عطرافشانی، گلباران و آماده سازی هفت سین نوروزی در آستان امامزادگان این شهرستان از جمله برنامه های ویژه تحویل سال جدید در این طرح است.
مطهری ادامه داد: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی و غرفه های آرامش بهاری و ایستگاه های پاسخگویی به مسائل شرعی نیز در قالب این طرح انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این اماکن مقدس از ظرفیت های مناسبی برای تبدیل شدن به مراکز فرهنگی و گردشگری دینی برخوردارند اضافه کرد: آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم (ع) و سید محمد (ع) از اماکن مقدس مراغه بوده و همه ساله پذیرای زائران و گردشگران نوروزی از سراسر کشور در ایام تعطیلات نوروزی است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته و در اجرای این طرح معنوی 2 هزار و 100 نفر از زائران در جوار امامزاده سید ابراهیم (ع) چکان اسکان یافته و بیش از 13 هزار نفر نیز از بقاع متبرکه این شهرستان بازدید کردند.
شهرستان مراغه دارای 667 موقوفه شامل 619 متصرفی، 47 غیرمتصرفی و یک هزار و 691 رقبه بوده و با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.