تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
مراغه - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه شهرستان گفت: این طرح با استقبال مردم در دو امامزاده و مساجد و حسینیه های شهرستان در حال اجراست.
شنبه 5 خرداد 1397    
بازدید: 379
حجت الاسلام فریدون مطهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح فرهنگی، مذهبی و معنوی، روزه داران و زائران امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه های مختلف بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: این طرح از اول رمضان آغاز شده و تا عید سعید فطر در آستنان مقدس امامزاده سید محمد (ع) و سید ابراهیم (ع) و نیز سایر مساجد و حسینیه های این شهرستان ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در این طرح فرهنگی و معنوی، سخنرانی های مذهبی توسط خطیبان و روحانیون، جلسات تلاوت و ختم قرآن کریم، برپایی نمازهای روزانه به صورت جماعت، ادعیه خوانی، جلسه های احکام، تفسیر و ترتیل خوانی قرآن و نیز نمایشگاه های فرهنگی برگزار می شود.
مطهری اضافه کرد: آیین ختم قرآن و ترتیل خوانی برادران و خواهران از ساعت 14.30 هر روز در آستان مقدس امامزادگان و مساجد این شهرستان برگزار می شود.
وی از برگزاری آیین ختم قرآن با حضور قاریان ملی و بین المللی در ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبرداد و گفت: این آیین فرهنگی و معنوی در سیزدهمین روز از این ماه مبارک در آستان امامزاده سید محمد (ع) این شهرستان برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در طرح ضیافت الهی رمضان سال گذشته حدود 16 هزار نفر از اقشار مختلف مردم مومن و روزه دار این شهرستان شرکت داشتند.
شهرستان مراغه دارای 681 موقوفه شامل 231 موقوفه دارای رقبه، 375 مسجد، 75 حسینیه و یک هزار و 861 رقبه بوده و با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.