تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
مراغه - آیین پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی «پیاده روی حرم تا حرم» با حضور خیل عظیم عزاداران حسینی مراغه در مسیر آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) تا امامزاده سیدابراهیم (ع) این شهرستان برگزار شد.
چهارشنبه 9 آبان 1397    
بازدید: 288
در این آیین مردم عزادار همراه با هیئت های حسینی با عزاداری و سینه زنان مسیر 20 کیلومتری بین این امامزدگان را پای پیاده به تاسی از پیاده روی عظیم اربعین حسینی پیمودند.
این آیین عزاداری حسینی به عنوان آیینی که در سال های اخیر با استقبال اقشار مختلف مردم عزادار و حسینی مراغه همراه بوده، تجلی گوشه ای از عمق محبت مردم این دیار نسبت به امام حسین (ع) و نهضت سرخ عاشوراست.
در آیین پیاده روی حرم تا حرم عزاداران حسینی پس از پیمودن مسیر، در آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) واقع در روستای چکان در پنج کیلومتری مراغه، همراه و همگام با دسته جات و هیئت های عزاداری حسینی این شهرستان و شهرهای همجوار به عزاداری در قالب سینه زنی، زنجیرزنی در سوگ امام حسین (ع) می پردازند.
زائران و عزاداران حسینی صبح و ظهر اربعین حسینی از شهرهای مختلف جنوب آذربایجان شرقی و غربی از اولین دقایق صبح در این مکان متبرکه حضور یافته و در کنار برگزاری آیین های عزاداری به پخش نذورات می پردازند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به این ایین حسینی گفت: این آیین بزرگ مذهبی، با هدف زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و ارادت عزاداران حسینی نسبت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار می شود.
حجت ‌الاسلام فریدون مطهری افزود: در این آیین حسینی، هزاران نفر از آحاد مردم عزادار حسینی به یاد اولین زیارت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادار آن حضرت در آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این مراسم معنوی امکان اسکان و حضور برای حدود یک هزار و 200 نفر مهیا شده و بیش از 30 ایستگاه صلواتی، موکب و ایستگاه صلواتی پخش نذورات در مسیر پیاده‌ روی توسط هیئت های حسینی و پایگاه‌های مقاومت بسیج برای بهره مندی و پذیرایی از شرکت کنندگان به صورت خودجوش برای پذیرایی از زائران و عزاداران حسینی ایجاد و راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: این آیین عزاداری با همکاری هیئت های حسینی، اداره اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، شهرداری، سپاه و سایر نهادهای این شهرستان همزمان با اربعین حسینی و به یاد پیاده روی زائران کربلا در این شهرستان برگزار شد.